Jak můžete pomoci?

Přidejte se k nám! Monitorujte situaci ve Vašem blízkém okolí, nic víc není třeba.

Velmi nedostatkové jsou takzvané Dočasné péče ("dočasky"). Jedná se o krátkodobé umístění zvířátka do Vašeho bytu, což tvorečka "zachrání" před nutností poslat jej do útulku, přičemž mnoho útulku dané zvířátko ani nemusí přijmout. V 90% se jedná o opravdu akutní případy. Dočasné péče jsou posuzovány vždy naprosto individuálně a dle Vašich osobních možností. Vy sami si můžete určit, zda do Dočasky přijemete fenečku nebo pejska a sami posoudíte, zda Vám to či ono zvířátko vyhovuje i podle dalších měřítek (velikost, charakter, návyky,apod.). 

Přispět můžete také materiálně. Nejvíce nedostatkové jsou následující věci:

  • Krmivo - druhy krmiv posuzujeme individuálně podle jejich určení a "konzumentů". Pokud se jedná o akutní pomoc v chudých oblastech a jde o otázku života či smrti, bohatě postačí levná "marketová" krmiva typu Propesko, Chappi, Pedigree a jiné, stejně jako levné konzervy Bono, Tesco a další. Obrosvký nedostatek je však granulí premiových značek a speciálních diet. Vybírat je z mnoha značek, mezi nejpotřebnější psí granule patří Acana, Bosh, Royal Canin, Purina Pro Plan (Dog Chow), Eukanuba, Hill´s, Calibra nebo Brit. Nejvhodnější kočičí značky jsou Royal Canin, Purina Cat Chow, Brit Care, Acana, Calibra, First Class, Hill´s nebo Iams.
  • Deky a jiné textilie, mezi které patří staré ručníky, prostěradla, kusy povlečení. Staré pěnové a pružinové matrace nejsou pro pejsky vhodné kvůli nízké životnosti. Textilie mohou pejskům pomoct v chladném období a jako vystýlka boudiček. 
  • Léčiva, obvazy a další - opět platí, že pokud jde o léčiva, která jsou určená pro pejsky v chudých oblastech (může jít i o pomoc jiným /chudým/ státům), lze využít i léčiva s prošlou doporučenou lhůtou spotřeby, ať jde o dezinfekce, antiparazitika nebo obvazy a obinadla. V našich podmínkách jsou také velmi potřebné prostředky jako Frontline, antiklíštěcí obojky apod.